Voolava vee koolitus

Võhandu maratoni eelne voolava vee koolitus Paidra – Reo marsruudil.

Kui soovid Võhandu maratoni läbida kindalt ja turvaliselt või õppida kärestikel paremini sõitma siis on see koolitus just Sulle! Koolitusele võib tulla märtsist – novembrini. 

Voolava vee koolitus

   Võhandu maratoni ümber mineku videod on legendaarsed. Kui sa ei soovi seal staar olla ning kärestikusõidu kogemus on napivõitu siis oleks mõistlik see lõik enne maratoni läbi sõita koos kogenud aerutajaga. Meie koolitaja Lembit Uudsemaa on Võhandu maratoni läbi sõitnud 15 korda erinevate paatidega – algaja kajakiga, matka kajakiga, sport kajakiga, kahese kajakiga, kanuuga, slaalomisüstaga, playboatiga ja raftiga. Aerutamiskogemused on saadud kärestikuslaalomi treeningutelt ja Norra mägijõgedelt. Samuti Norras läbitud raftijuhi koolituselt.

   Voolava vee koolitust alustame Paidralt kus algavad ka esimesed kiirevoolulised kohad. Jõgi on seal käänuline ja vees olevad kivid teevad sõidu vaid huvitavamaks. Esmalt tuletame meelde aerutugesid ja paadi kallutamist ümbermineku vältimiseks. Alustuseks õpime lihtsamas voolus paati keerama 360 kraadi. Seejärel õpime jõe dünaamikat ja voolu lugema ja seda ka kasutama. Õpime voolu sisse sõitma ja sealt ka välja sõitma. Tutvume terminiga eddy ja kuidas neid leida ja milleks kasutada. Seda ikka selleks et hoida guppi koos ja ohu korral jõelt maha tulla. Õpime jõge ületama kiires voolus edaspidi ja tagurpidi – ikka selleks et paadi juhtimise oskus oleks Leevil juba piisav et saada hakkama ka veskitammidega. Leevile jõudes oleme juba tuttavamad ka ohtudega jõel ja oskame vältida vette langenud puid. Teame kuidas käituda ja kallutada kokkupõrkel kiviga.
   Leevilt jätkub kiirevooluline osa mida rikastavad juba vanad veskitammid. Iga tammi ees teeme peatuse. Räägime millised on ohud erinevate inimtekkeliste tammide juures. Kuidas tammist alla sõita, kuidas ära tunda ohutu laskumise kohad. Kuidas teha kaldaluuret ning kuidas selleks jõelt maha tulla kui sa pole kindel kas allasõit on ohutu ja kui sa seda ei soovi teha. Soovi korral võime alla sõita ka mitu korda. Koolitusel sõidame enamuse ajast ilma tüürita ja eesmärk ei ole lõigu läbimise kiirus vaid jõel olevate ohtudega toime tulemine ja maratoni päeval jõe puhtalt läbimine olles kogemuse võrra rikkam.
  Koolitusel osalemise eelduseks on iseseisev hakkama saamine siledal veel. Meie poolt matkajuht Lembit, kanuu või süstad, aerud, põlled, ohutusvestid ja kiivrid. Soovi korral saab ka koolitusel tehtud sõitudest peakaameraga videomaterjali. Ilmastikule vastav riietus ja kuivad vahetusriided peavad endal olema.

2023a. Võhandu Maratoni koolitused toimuvad 8ndal ja 9ndal aprillil. Kui Sulle ei sobi need kuupäevad, siis küsi julgelt, kas oleme ka muul ajal olemas! 


Oleme sinu jaoks olemas

Kontakt

Aadress

Kevade tee 6, Aila, Saue

Email

info@kanuujakahvel.ee

Helista meile

+372 55583313

Jälgi meid
Shopping Cart